O našem oddíle

Třinecký bikros klub vznikl v roce 1986 ve Vedryni, kde byla také postavena první trať. Jezdili se na ní tenkrát maximálně okresní přebory, dva tři závody ročně na které přijelo třeba i sto jezdců. Klub jezdil pod hlavičkou AMK Třinec (Automotoklub Třinec), který byl touto minulou organizací řízen a částečně i financován. Závody se jezdily na trati, která se dnes vidí spíše na motocrosových závodech (někdy i plná bahna). Skoky na kolech se prováděly stylem „čím dál tím lépe“ – jelikož mnody byla trať opravdu těžce sjízdná bylo lepší skákat co nejdál.
Zajímavostí byly závody konané ve volné přírodě nazvané “ ENDURO“. Jak název napovídá systém závodů byl stejný jako u motorek. Několika kilometrový úsek (např. Javorový – Ostrý) se skládal s několika „erzet“ (rychlostních zkoušek), kde všechny časy etap se zapisovaly na štítek nalepený na přilbě závodníka. Kola byly ocelové BMX z Velamosu a žádná přehozavačka nehrozila, takže opravdu šichta. Na organizaci takových to závodů bylo zapotřebí opravdu hodně ochotných a schopných lidí.

oddilbmxvendr

Pozemek, kde se nachází dnešní trať, je ve zdejším sportovním areálu STaRS.

Klub tyto prostory získal v roce 92 a parta nadšenců, kteří od bikrosu neodešli, díky pochopení města, které se chytilo stavby a za velkého přispění železáren, jež navezli materiál, začala vlastními silami stavět trať.

Trať patří mezi nejdelší v ČR, zatáčky jsou vybetonované, což a má velikou výhodu, že se deštěm nesmyjí. Startovka je automatizovaná s LED semaforem a pístové ovládání rampy.
Trať se skoro každý rok přestavuje a upravuje. Klub ročně organizuj
e různé úrovně závodů, od českého pohárů přes moravskou ligu až po závod MČR.

V Roce 2013 proběhla rekonstrukce a obnova startovací rampy, která měla premieru na závodech Moravské Ligy 28.9.2013 . Její současná podoba: